Vývoj pásových jednotek


Vzhledem k růstu výroby robotů a stálé většinu využiti housenkových pásu v dalších oblastech, např.: zemědělství, lesnictví a stavebnictví. Jsem se v roce 2013 rozhodl k vlastnímu vývoji mini pásových jednotek. Kromě několika vlastních návrhů, vytvařím především návrhy podle konkretního zadaní zákazníka nebo podle oblasti použití.

Photo1 Photo1

Pásovou jednotkou je myšleny komponety rámu, pás, pojezdové ustrojí, napínácí a hancí ustroji. Na každém stroji jsou dvě pásové jednotky, někdy i čtyři.

Photo1

Základem je kovový rám (možné je taky vyrobit z plastu nebo kompozitních materiálů). Rám je osazený hnacím ustrojím, jehož součastí je motor (elektro, hydrostatický) nebo převodovka hnaná od motora stroje, a rozpohybovavá pás.Ve spodní častí rámu je instalované pojezdové ustrojí. Toto ustrojí je bud pevně spojeno s rámem (levné, ovšem při jízdě neposkytuje žadný komfort) nebo je odpružené (dražší, ovšem jízda je plně komfortní). Opružení ustrojí je možné pomocí pružin (Cavoflex, VVSS, HVSS, torzní tyče či hydro). Perfektní funkčnost pásu je zajištěná pomocí napínácího ustrojí, které vždy specifický návržené pro daný stroj. Používané pásy jsou v současné době článkové (plast, ocel, resin, hliník), ale jednám o možnosti výroby celogumových pásu.

Photo1

Výroba komponentu probíhá v kooperaci a jejich následná montáž, vyzkoušení probíhá ve vlastní dílně a okolí.

Photo1 Photo1 Photo1

Na uvedených obrázcích je možné vidět jeden z vlastních návrhu, už ve formě fyzického prototypu. Na snímcích vyše je vidět jeho 3D model.

Arduino


Připravujeme možnost oživení strojů pomocí otevřené platformy Arduino a jimy podobných platforem Banana Pi, Rasperry Pi. Bude se jednat o jednoduché mechatronické systémy umožňující automatizaci procesu.

Photo1

Stavba vlastních výrobních strojů


Dále přípravujeme vývoj zařízení a příravků, usnadnujicí montážní, fotografické a obráběcí práce. Jedna se o fotografické stolky, drony, přípravky pro výroby komponent na pásové jednotky. CNC mobilní stroje na opracování dřeva, plastu, popřípadě hliníku nebo kovu.

Photo1 Photo1 Photo1

Revitalizace dílny

V současné době probíhá revitalizace vlastní dílny za účelem zvýšení produktivity, kapacity a efektivnosti výroby. Dílna bude doplněna o svařovací agregát, nové brusky, stroje na obrábění, dále o zařízení na výrobu resinových dílu a vakuového zpracování plastu.

Photo1